Czy potrzebujesz klimatyzatora sterowanego smartfonem przez WiFi? - Klimatyzator domowy z WiFi i jonizatorem

Czy potrzebujesz klimatyzatora sterowanego smartfonem przez WiFi?

Klimatyzator domowy sterowany przez WiFi to bardzo wszechstronne urządzenie. Zobacz, kiedy funkcja WiFi na pewno Ci się przyda, a kiedy można się bez niej obejść.

Tekst: Najczęściej zaczyna się od telefonu. Dzwoni klient i pyta, czy mamy klimatyzację z WiFi. Wtedy odpowiadamy, że tak i od razu pytamy o uwarunkowania, które skłoniły do wyboru sterowania smartfonem. Czasem okazuje się bowiem, że ta dodatkowa funkcjonalność nie jest niezbędna. Kiedy tak się dzieje?

Wtedy, gdy ktoś myśli, że do automatycznego załączania i wyłączania klimatyzacji podczas nieobecności lokatorów w domu, niezbędne jest sterowanie smartfonem na odległość. A to nie jest prawda?

Czy to oznacza, że teraz będziemy odradzali Ci zakup i montaż jednego z naszych najciekawszych produktów? Nie. Ale jesteśmy też szczerzy – każdy klimatyzator, pozostawiony sam sobie w domu bez nadzoru, będzie automatycznie utrzymywał nastawioną temperaturę.

Jeżeli ustawisz go w trybie chłodzenia, to klimatyzacja automatycznie będzie ograniczała moc agregatu (obroty sprężarki), w miarę zbliżania rzeczywistej temperatury w pomieszczeniu do tej, którą nastawiłeś lub nastawiłaś, wychodząc z domu, biura czy sklepu. Kiedy temperatura zostanie osiągnięta, prawdopodobnie dojdzie do całkowitego wyłączenia sprężarki.

Jeśli ustawisz swój klimatyzator domowy w trybie grzania, proces będzie przebiegał podobnie, z tym że temperatura w pomieszczeniach, zamiast spadać, będzie rosła. Dotąd, aż moc sprężarki zostanie obniżona do absolutnego minimum i także prawdopodobnie dojdzie do wyłączenia agregatu. Włączy się on samoczynnie, kiedy tylko czujniki klimatyzatora wykryją spadek temperatury poniżej tej, która została nastawiona pilotem.

Czy do tego niezbędne jest sterowanie smartfonem przez WiFi i dostęp do klimatyzatora z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do mobilnego internetu? Nie. Co więcej, w razie przerwy w dostawie prądu, po przywróceniu zasilania klimatyzator GREE Lomo Luxury sam się włączy z zapamiętanymi wcześniej ustawieniami. I dalej będzie sam utrzymywał zaprogramowaną temperaturę. Ale są sytuacje, w których WiFi w klimatyzatorze może Ci się przydać. Oto ich lista:

Kiedy często wyjeżdżasz na długo z domu

Jeżeli Twoje mieszkanie, dom lub biuro często stoi puste, to być może nie opłaca się go stale klimatyzować. Wtedy wychodząc wyłączysz klimatyzację, a na kilka godzin przed przybyciem włączysz ją zdalnie swoim smartfonem. Pamiętaj, aby wyprzedzenie było przynajmniej kilkugodzinne, bo ciało człowieka opiera wrażenie komfortu bądź dyskomfortu cieplnego, odbierając ciepło także od przedmiotów i ścian na drodze radiacji. Abyś czuł się komfortowo, trzeba je schłodzić, a na to potrzeba czasu.

Kiedy chcesz mieć stałą kontrolę nad temperaturą w pomieszczeniach

Jeżeli do zachowania wewnętrznego spokoju potrzebujesz wiedzy i kontroli na temat temperatury w pomieszczeniach, to sterowanie przez WiFi jest dla Ciebie. Na przykład kiedy wyjeżdżasz i zostawiasz w domu rodzinę lub dzieci i chcesz mieć gwarancję, że będą miały one maksymalnie optymalne warunki, możesz stale mieć wpływ na klimat w klimatyzowanych pomieszczeniach, a także gwarancję, że klimatyzacja cały czas działa.

Kiedy klimatyzujesz dom letniskowy

Jeżeli masz dom letniskowy położony daleko od miejsca zamieszkania i z tego względu bywasz w nim np. tylko w weekendy, to pomyśl o klimatyzacji sterowanej smartfonem przez WiFi. Wymaga to oczywiście stałego i niezawodnego dostępu do internetu w miejscu, w którym zamontujemy Ci klimatyzator. Wyjeżdżając z domu na weekend, sięgniesz po smartfon i włączysz chłodzenie lub ogrzewanie klimatyzacją. Kiedy dojedziesz na miejsce, zastaniesz komfortowe warunki temperaturowe.

Kiedy jesteś fanem nowych technologii

Każdy ma prawo do pasji czy fanaberii. Jeżeli lubisz smartfony, komputery i internet, to sterowanie klimatyzacją przez WiFi z pewnością Ci się spodoba i dostarczy dużo przyjemności. Z pewnością możesz sobie na to pozwolić.

Kiedy chcesz być świadomym użytkownikiem klimatyzacji

Typowa klimatyzacja domowa sterowana pilotem bezprzewodowym używana jest zwykle na zasadzie „włącz, ustaw i zapomnij”. Czasem nawet jest to tylko „włącz i zapomnij”. Tak, to prawda, niektórzy użytkownicy klimatyzacji raz na lato ustawiają nadmuch i temperaturę, a obsługa sprowadza się do przyciskania przycisku włączającego i wyłączającego urządzenie. Czy to dobrze?

Jeżeli komuś to wystarcza, to oczywiście nie ma żadnego problemu. Ale równie dobrze można zainteresować się parametrami pracy klimatyzatora i zostać świadomym użytkownikiem klimatyzacji. Wiedzieć, kiedy się włącza, z jaką intensywnością musi pracować. WiFi i smartfon będą wtedy pomocne.

Kiedy nie lubisz żałować, że „kupiłem coś, ale mogłem…”

…ale mogłem jednak kupić klimatyzację z WiFi. Świat idzie do przodu, WiFi w klimatyzacji powoli staje się niemal powszechnym standardem. To coś, co po prostu warto mieć. Klimatyzację Gree kupujesz na lata, może kiedyś przyjdzie Ci do głowy, że jednak warto spróbować sterowania smartfonem? A wtedy przypomnisz sobie, że przecież kupiłeś Gree Lomo Luxury z WiFi i wystarczy skonfigurować aplikację.

Pozwól nam zadbać o Twój komfort!

Jesteśmy autoryzowanym instalatorem klimatyzacji GREE i co roku montujemy kilkaset klimatyzatorów różnych marek. Z produktami GREE mamy dobre doświadczenia serwisowe i serdecznie je polecamy. Chętnie zamontujemy klimatyzację w Twoim mieszkaniu, domu, firmie lub sklepie.