Jonizator plazmowy - Klimatyzator domowy z WiFi i jonizatorem

Jonizator plazmowy

Jonizator plazmowy sterylizuje powietrze wewnątrz pomieszczenia, w którym zamontujemy Ci klimatyzator. Neutralizuje bakterie, alergeny, wirusy i zapachy. Zobacz, dlaczego warto go mieć!

Samo dostarczenie chłodu do pomieszczeń nie jest już dziś żadną wyjątkową sztuką. Zasada działania klimatyzatorów znana jest od dekad, mocy elektrycznej nie brakuje, klimatyzacja robi się coraz popularniejsza i bardziej przystępna cenowo. Sztuką jest dostarczenie tego chłodu w taki sposób, aby nie szkodził domownikom. I nie chodzi tu wyłącznie o utrzymanie właściwej temperatury odczuwalnej dla domowników – dbają o to czujniki i inteligentna elektronika klimatyzatora – lecz także o utrzymanie urządzenia oraz pomieszczenia w stanie wolnym od drobnoustrojów i przykrych zapachów.

Jeżeli jeździsz samochodem z klimatyzacją, to nawet, jeżeli regularnie ją serwisujesz, z pewnością zdarzyło Ci się poczuć charakterystyczny, wilgotny „zapach z klimatyzacji”. Co prawda klimatyzator domowy ma znacznie łagodniejsze warunki pracy w porównaniu z klimatyzacją samochodową, niemniej zasada jego działania pozostaje podobna – powietrze schładza się na wymienniku ciepła.

I mimo tego, że nowoczesne klimatyzatory dbają o jego osuszanie (osuszenie parownika w aucie wymagałoby długiej pracy wentylatora po wyłączeniu klimatyzacji), to warto mieć do dyspozycji urządzenie, które zneutralizuje nie tylko „zapach z klimatyzacji”, lecz także większość zapachów, które mogłyby na co dzień powodować dyskomfort. Jakie to urządzenie?

To właśnie tytułowy jonizator. Ten, zamontowany w klimatyzatorze domowym Lomo Luxury jest jonizatorem plazmowym, działającym na drodze elektrostatycznej. Dzięki temu pozwala walczyć także z krążącymi w powietrzu drobnoustrojami.

Jakie rodzaje zanieczyszczeń eliminuje jonizator plazmowy?

 • wirusy i bakterie krążące w powietrzu
 • alergeny, wywołujące podrażnienia skóry i układu oddechowego
 • roztocza, drażniące skórę i drogi oddechowe
 • pleśń, która jest toksyczna i stanowi pożywkę dla bakterii i roztoczy
 • najdrobniejsze cząsteczki kurzu, drażniące błony śluzowe
 • aktywny tlen, przyspieszający proces starzenia

Dla kogo jonizator plazmowy klimatyzatora domowego Lomo Luxury jest szczególnie polecany?

 • dla dzieci – szczególnie zanim ich organizm osiągnie pełną odporność
 • dla osób starszych – są wrażliwe na działanie wirusów i potrzebują ochrony
 • dla osób z alergią – jonizator plazmowy usunie z powietrza alergeny
 • dla posiadaczy zwierząt – jonizacja pozwoli oddychać powietrzem wolnym od alergenów nawet, gdy masz w domu zwierzę lub zwierzęta
 • dla ludzi wyczulonych na toksyny – ich organizmy nie radzą sobie z oczyszczaniem z różnych czynników toksycznych, przyjmowanych ze środowiska

Jonizator plazmowy – jak to działa?

Neutralizacja wirusów, bakterii i alergenów możliwe są dzięki temu, że aktywny wodór wraz z jonem tlenowym „doklejają” się do powierzchni krążących w powietrzu patogenów. Następnie białka szkodliwych cząstek są niszczone poprzez powiązanie atomów i jonów na powierzchni patogenów. Atomy wodoru białek z błony wraz z jonami tlenu wiążą się z atomami wodoru, powstaje para wodna, nieszkodliwa dla człowieka.

Jonizator plazmowy klimatyzatora domowego Gree Lomo Luxury rozkłada także tzw. rodniki hydroksylowe, również w efekcie tej reakcji powstają cząsteczki pary wodnej. Aktywne jony wodoru i tlenu, wytwarzane w jonizatorze, są nieszkodliwe dla człowieka i zwierząt domowych. Pozwalają na pełne oddychanie czystym powietrzem w klimatyzowanym mieszkaniu.

Pozwól nam zadbać o Twój komfort!

Jesteśmy autoryzowanym instalatorem klimatyzacji GREE i co roku montujemy kilkaset klimatyzatorów różnych marek. Z produktami GREE mamy dobre doświadczenia serwisowe i serdecznie je polecamy. Chętnie zamontujemy klimatyzację w Twoim mieszkaniu, domu, firmie lub sklepie.