Jakie filtry stosujemy w klimatyzatorach? - Klimatyzator domowy z WiFi i jonizatorem

Jakie filtry stosujemy w klimatyzatorach?

Poznaj, jakie opcjonalne filtry dostępne są w klimatyzatorach GREE Lomo Luxury ze sterowaniem przez WiFi. Każdy z nich możesz dokupić, aby zapewnić wyspecjalizowaną filtrację, dedykowaną konkretnemu rodzajowi zanieczyszczeń

Każdy klimatyzator domowy wyposażony jest przynajmniej w podstawowy filtr siatkowy, który zatrzymuje zanieczyszczenia mechaniczne. Są to przede wszystkim cząsteczki kurzu, unoszącego się w powietrzu. Gdyby klimatyzator pracował w pomieszczeniu, gdzie pył pochodzi wyłącznie z np. piasku lub konkretnego procesu technologicznego, to taki filtr siatkowy mógłby w zupełności wystarczyć. Ale…

W codziennej rzeczywistości same cząsteczki kurzu nie są największym problemem, jeżeli chodzi o czystość powietrza w pomieszczeniach. Stanowią one znakomity środek transportu dla drobnoustrojów, złuszczonego naskórka i wielu „rzeczy”, o których nie chcielibyście przeczytać ani słowa. O ile czytania można uniknąć, o tyle zamontowany  pomieszczeniu klimatyzator nie uniknie konfrontacji z tym wszystkim, co unosi się w powietrzu.

Pisaliśmy już o jonizatorze plazmowym, który bywa także zwany filtrem plazmowym. Stanowi on standardowe wyposażenie klimatyzatora domowego Gree Lomo Luxury. Teraz pora zająć się filtrami, które znajdują się na liście wyposażenia opcjonalnego i pozwalają uzyskać system filtracji dedykowany konkretnym zanieczyszczeniom w Twoim domu, biurze czy sklepie. Za chwilę poznasz je wszystkie.

Filtr z jonami srebra

Kiedy tylko technologia umożliwiła wykorzystanie atomów srebra, znanego ze swojego działania antyseptycznego, spotykamy je w wielu zastosowaniach: na ściankach lodówek, w pralkach, urządzeniach mających styczność z żywnością. Trudno się więc dziwić, że dobroczynne jony srebra trafiły także do urządzeń klimatyzacyjnych.

Filtr z jonami srebra, dostępny opcjonalnie w klimatyzatorach GREE, ma bardzo silne właściwości antyseptyczne, grzybobójcze i bakteriobójcze. Cenną cechą filtra z jonami srebra jest to, że pozostaje on zupełnie nieszkodliwy, a same jony nie powodują jakichkolwiek znanych skutków ubocznych. Nie zagrażają także środowisku naturalnemu, w tym roślinom i zwierzętom domowym.

Jak to działa? Dwutorowo. Po pierwsze, jony srebra przyciągają bakterie i inne drobnoustroje, „przywierając” do nich niszczą powłokę komórkową. W ten sposób niejako włamują się do wewnętrznej struktury bakterii. Po drugie, jony srebra z filtra klimatyzatora są w stanie zaburzyć DNA mikroorganizmów, blokując ich zdolność do rozmnażania się.

Filtr katechinowy

Czym jest katechina? To substancja, pozyskiwana z zielonej herbaty, o właściwościach sterylizujących i przeciwutleniających. Opcjonalny filtr katechinowy, dostępny w klimatyzatorach domowych GREE Lomo Luxury i innych modelach tej marki, jest w stanie unieszkodliwić pałeczki okrężnicy, gronkowca złocistego, dym tytoniowy i roztocza.

Katechina, stosowana w filtrach klimatyzacji GREE, ma potrójne działanie. Po pierwsze, oczyszcza powietrze z groźnych drobnoustrojów. Po drugie, zapobiega ich rozwojowi w dłuższej perspektywie. Wreszcie po trzecie, blokuje rozwój nieprzyjaznych ludziom drobnoustrojów w samym filtrze, a to bardzo istotne.

Filtr fotokatalityczny

Jakie korzyści może przyjąć wykorzystanie fotokatalizy w klimatyzatorze, który u Ciebie zamontujemy? To skuteczny oręż do walki z bakteriami, roztoczami i niepożądanymi zapachami. Jak to działa?

Technologia fotokatalityczna, stosowana w opcjonalnych filtrach dostępnych do klimatyzacji ściennej GREE, oparta jest na dwutlenku tytanu. Nie bez przyczyny dwutlenek ten określany jest jako cudowny materiał współczesnej nauki. Pozwala on na przykład walczyć z obecnością niebezpiecznych, toksycznych tlenków azotu. Neutralizuje także zapach amoniaku i formaldehydu. Tylko…

Co to jest formaldehyd? To substancja, masowo używana przy produkcji mebli i podłóg. Jej charakterystyczną cechą jest to, że uwalnia się do powietrza w pomieszczeniu przez długie lata. Niestety, nie jest to związek przyjazny człowiekowi, zwierzętom czy roślinom. W świeżo umeblowanych mieszkaniach i domach z nową podłogą potrafi osiągać graniczne dla zdrowia stężenie.

W takich sytuacjach z odsieczą przybywa nowoczesny klimatyzator domowy z filtrem katalitycznym. Posiadając klimatyzację z takim filtrem, warto poza sezonem chłodniczym i grzewczym uruchamiać urządzenie w trybie wentylacji (bez chłodzenia lub grzania) po to, by oczyścić powietrze z formaldehydu.

Aktywny filtr węglowy

Innym filtrem, pomocnym w oczyszczaniu powietrza z nieprzyjaznych, toksycznych substancji chemicznych, unoszących się w naszych domach i mieszkaniach, a także biurach, jest filtr z węglem aktywnym. Również on jest dostępny jako opcja w klimatyzatorach domowych GREE Lomo Luxury, sterowanych smartfonem przez WiFi.

Jest to jeden z najpowszechniejszych (bo prosty i niedrogi) oraz najważniejszych (ze względu na skuteczność) filtrów, stosowanych we współczesnej wentylacji i klimatyzacji pomieszczeń. Warto mieć go po swojej stronie.

Filtr antybakteryjny

Opisane wcześniej filtry w mniejszym lub większym stopniu przyczyniają się do zwalczania bakterii w klimatyzowanym pomieszczeniu. Jednak w klimatyzatorach domowych GREE Lomo Luxury dostępny jest jeszcze opcjonalny filtr, dedykowany właśnie zwalczaniu bakterii. Zawarte w nim substancje bakteriobójcze obniżają metabolizm bakterii i blokują ich rozwój. Filtr ten potrafi także pochłaniać kurz, oczyszczać i sterylizować powietrze ze skutecznością sięgającą 95 procent.

Pozwól nam zadbać o Twój komfort!

Jesteśmy autoryzowanym instalatorem klimatyzacji GREE i co roku montujemy kilkaset klimatyzatorów różnych marek. Z produktami GREE mamy dobre doświadczenia serwisowe i serdecznie je polecamy. Chętnie zamontujemy klimatyzację w Twoim mieszkaniu, domu, firmie lub sklepie.