Autoryzowany montaż klimatyzacji - czyli jak nie stracić gwarancji

Autoryzowany montaż i serwis klimatyzacji, czyli jak nie stracić gwarancji

Aby zachować gwarancję na klimatyzację i cieszyć się jej pracą w spokoju i bez ryzyka wydatków, trzeba spełnić kilka warunków. Warto poznać je przed zakupem.

Załóżmy, że kupisz klimatyzator w sklepie, na przykład internetowym. Ale, żeby było taniej, znajdziesz kogoś, kto niewielkim kosztem zamontuje klimatyzację. Urządzenie zadziała i wszyscy będą zadowoleni. To możliwy scenariusz, ale nowoczesny klimatyzator to skomplikowane urządzenie i wymaga umiejętnego montażu, wiedzy i doświadczenia, a także regularnego serwisowania. Jeżeli jednak kogoś powyższe argumenty nie przekonały, to dodamy jeszcze, że…

Gwarantem niezawodnej pracy urządzenia jest autoryzowany importer klimatyzacji danej marki, który ma swoje wymagania serwisowe i montażowe. Jeżeli nie zostaną spełnione – z gwarancji nici.

Dlatego przed zakupem i montażem klimatyzacji warto wiedzieć, jakie warunki trzeba spełnić, aby cieszyć się spokojem, jaki daje opieka gwarancyjna. Wszystkie warunki znajdziesz w karcie gwarancyjnej, natomiast poniższe dotyczą autoryzowanego montażu i przeglądów klimatyzacji.

  • Klimatyzator musi pochodzić z oficjalnej sieci dystrybucji generalnego importera danej marki. Importer daje gwarancję wyłącznie na zakupione u niego urządzenia, a nie na wszystkie, które mają identyczne logo.
  • Montażu musi dokonać instalator, posiadający autoryzację marki, której klimatyzator Ci zamontuje. To znaczy, że nie wystarczy, iż instalator ma uprawnienia do montażu urządzeń chłodniczych i pracy z gazami, wywołującymi efekt cieplarniany. Musi mieć jeszcze autoryzację importera montowanej klimatyzacji. I jeżeli jest to klimatyzacja GREE, to poproś go o pokazanie certyfikatu autoryzowanego instalatora tej marki, a w razie wątpliwości możesz nawet zadzwonić do dystrybutora.
  • Przez cały okres gwarancyjny trzeba wykonywać płatne przeglądy gwarancyjne zamontowanej klimatyzacji i musi ich dokonywać autoryzowany instalator danej marki klimatyzacji. Nie ma od tego odstępstwa.

Jeżeli choćby jeden z powyższych warunków nie zostanie spełniony, to gwarancja na klimatyzację straci ważność. Importer w razie zgłoszenia gwarancyjnego patrzy na kartę gwarancyjną. Jeżeli nie znajdzie tam pieczątki autoryzowanego instalatora świadczącej o montażu oraz pieczątek poświadczających przeglądy gwarancyjne, nie będzie mógł uznać gwarancji. Warto o tym pamiętać, wybierając między autoryzowanym montażem i serwisem, a tańszym rozwiązaniem. To drugie też może się udać. Ale nie musi. Lepiej mieć gwarancję, nawet jeżeli wiąże się to z pewnymi stałymi kosztami przeglądów – lepszy stały niski koszt, niż duży, niespodziewany wydatek.

Pozwól nam zadbać o Twój komfort!

Jesteśmy autoryzowanym instalatorem klimatyzacji GREE i co roku montujemy kilkaset klimatyzatorów różnych marek. Z produktami GREE mamy dobre doświadczenia serwisowe i serdecznie je polecamy. Chętnie zamontujemy klimatyzację w Twoim mieszkaniu, domu, firmie lub sklepie.